Jak czyścić dywany i jak sprawić, by pachniały świeżością

Czy wiesz, że dywany pachną nie tylko z powodu kurzu i brudu? Stają się one śmierdzące również z powodu substancji chemicznych, które gromadzą się we włóknach dywanu. Kiedy pierzesz dywany, usuwasz kurz i brud, ale nie jesteś w stanie usunąć tych substancji chemicznych.

Oto kilka prostych sposobów na to, jak wyczyścić dywany i sprawić, by pachniały świeżością i czystością:

Regularnie pierz dywany

Jeśli nie pierzesz dywanów regularnie, będą one wydzielać zwykły zapach, a pozbycie się brzydkich zapachów zajmie kilka dni. Pranie usunie kurz, brud i inne cząsteczki, a także sprawi, że dywany będą czyste.

Używaj szczotki do dywanów

Dywany są bardzo delikatne, zwłaszcza wełniane. Jest to również materiał porowaty, dlatego należy unikać jego pocierania. Użyj szczotki do dywanów, aby usunąć luźny kurz i inne cząsteczki.

Użyj octu

Jeśli borykasz się z problemem śmierdzących dywanów, użyj octu jako środka czyszczącego. Weź wiadro z gorącą wodą i dodaj 2-3 łyżki octu. Możesz też dodać trochę płynu do mycia naczyń. Teraz dobrze wymieszaj i użyj tego roztworu do czyszczenia dywanów.

Użycie odkurzacza parowego

Czyszczenie parą pomoże usunąć stare i brudne cząsteczki z dywanów i sprawi, że będą one czyste. Para usunie wilgoć, która utkwiła we włóknach dywanów, dzięki czemu zyskają one nowe życie.

Wnioski:

Jeśli borykasz się z tym samym problemem, musisz wypróbować te wskazówki, ponieważ pomogą Ci one pozbyć się brzydkiego zapachu i sprawią, że Twoje dywany będą czyste.