Dywan retro

Starożytna sztuka robienia dywanów sięga około 3000 lat. Dlatego pasja i chęć zakupu dywanów i ozdabiania domu piękną sztuką orientalnych lub innych dywanów nigdy nie zmalała. Kiedy jednak wejdziesz na rynek, aby kupić dywan, szybko zdasz sobie sprawę, że zakup najlepszego rodzaju dywanu nie jest łatwym zadaniem. Trzeba włożyć dużo wysiłku i dokładnego zbadania, aby znaleźć ładny dywan. Jakie są więc sekrety wyboru najlepszego dywanu?

Dywan retro twoim ulubionym stylem dywanu

Powszechnie wiadomo, że ręcznie robionym dywanom brakuje regularności, ponieważ są one wykonywane ręcznie! A piękno ręcznie robionych dywanów tkwi w tych nieregularnościach .
Teraz, gdy zdecydowałeś się zmienić swój stary dywan na dywany retro pewnie, potrzebujesz dywanika, aby dodać koloru, ciepła i dla swoich podłóg. Dywany retro to coś więcej niż tylko dywan, to dzieła sztuki. Odpowiedni jego styl może zmienić Twój pokój z ładnego w bajeczny.
Przy tak wielu wyborach dywanów, trudno się zdecydować na taki, który będzie odpowiedni.
Najpierw musisz zdecydować się, jaki potrzebujesz rozmiar dywanu. Dywany mają bardzo różne rozmiary. Jeśli chcesz, aby pokrył większość pomieszczenia, dobrą zasadą jest to, żeby dywan retro nie znajdował się pod meblami. W ten sposób będzie można podziwiać go w całości. Zawsze zmierz przestrzeń przed zakupem dywanu, aby upewnić się, że zmieści się w pokoju.

O grubości dywanu

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze dywanu jest grubość. Jeśli dywan jest zbyt gruby, możesz nie być w stanie otworzyć drzwi do pokoju. Zmierz przestrzeń między podłogą a dołem drzwi przed pójściem na zakupy. Jeśli używasz podkładki pod dywany, weź pod uwagę grubość podkładki i dywanu razem, gdy znajduje się w pobliżu drzwi.

Dobór materiału dywanu

Istotną sprawą jest dobór materiału dywanu. Najlepszym wyborem jest wełna. Ale do wyboru są również różne rodzaje dywanów wełnianych. Kiedy masz dzieci i zwierzęta, będziesz potrzebować takiego, który wytrzyma różne rodzaje zabrudzeń. Nie wszystkie dywany są przystosowane do codziennego użytku. Dywan, który sprawdzi się w sypialni, może nie poradzić sobie z codzienną rutyną w salonie. Najlepiej sprawdzają się i świetnie czyszczą syntetyki. Syntetyki wykonane z włókien olefinowych, polipropylenowych. Są odporne na intensywne użytkowanie, łatwo się je czyszczą i można je stosować w każdym pomieszczeniu w domu.

Ręcznie tkane wełniane dywany są dobre do sypialni, przed kominkami opalanymi drewnem, pokojami gościnnymi. W przypadku stosowania dywanu w wejściu upewnij się, że barwniki są stabilne. Odkurzaj co najmniej raz w tygodniu. Co najmniej dwa razy w roku zlecaj profesjonalne czyszczenie, ponieważ usuwają cały brud i zanieczyszczenia z zewnątrz. Wełniane dywaniki mogą być używane w kuchni, ale jedzenie i rozlane napoje mogą dywan łatwo poplamić.