Czym się kierować, łączyć dwa dywany w jednym pomieszczeniu?

Nie jest jakąś rzadkością w polskich domach sytuacja, kiedy to salon jest największym pomieszczeniem. W sytuacji, kiedy przestrzeń podłogowa w salonie jest większa, to nie warto decydować się na jeden duży dywan. W ten sposób uzyskalibyśmy tylko uczucie tak zbędnej tam ciężkości. Dlatego też znacznie lepszym posunięciem będzie wybór dwóch dywanów w salonie. W dalszej części tekstu podpowiemy jak łączyć dywany i czy muszą to zawsze być dwa identyczne modele. Dlatego też gorąco zapraszamy do dalszej lektury niniejszego tekstu.

Fundamentalne reguły obowiązujące przy łączeniu dywanów

Kluczowym aspektem przy umieszczaniu dywanu/-ów w salonie jest to, że ten element ma stanowić punkt wyjścia przy komponowaniu reszty wyposażenia. Dobrym pomysłem będzie, chociażby podział salonu na część towarzyską (narożnik + ława) oraz obszar do wypoczynku w samotności (fotel + regał z książkami). Mając już pewność, w jaki sposób rozmieścimy nasze dywany i przy tym wiemy, jaka będzie ich wielkość to pora skupić się na wyglądzie. Stylistyka dywanów powinna być spójna z kolorystyką ścian oraz reszty elementów wyposażenia. Przy jasnych i gładkich ścianach doskonałe będą wzorzyste dywany.

Rozmieszczenie dywanów

Jak łączyć dywany w prawidłowy sposób, to musimy w ten proces uwzględnić ich prawidłowe rozmieszczenie. Dywan to nie jest tylko i wyłącznie element dekoracyjny. Z powyższych względów dobrze będzie, jeśli ma on również praktyczne zastosowanie. Dlatego też warto rozważyć, aby został on umieszczony nieopodal stolika kawowego i sofy. Mając w salonie fotel, również warto go ulokować przy dywanie.

Czego unikać przy łączeniu dywanów

Aranżując swój salon z wykorzystaniem do tego celu dwóch dywanów, musimy mieć na uwadze różne warianty, które nie są dla nas korzystne. Z całą pewnością nie możemy kłaść zbyt duży nacisk na jednolitość aranżacji, ale też wzbraniajmy się przed rozpraszającym chaosem. Przy dwóch dywanach w salonie postarajmy się, aby miały one jakiś wspólny motyw. Doskonałym przykładem niech będzie tutaj paleta zbliżonych kolorów albo też pokrewny wzorzec. Idealnie do tego celu nadadzą się dywany przyozdobione elementami florystycznymi lub też w innej opcji te z elementami geometrycznymi. Przy urządzaniu salonu z wykorzystaniem pary dywanów nie można bagatelizować ich kształtu. Stąd też trzeba je dostosować do kształtu innych mebli znajdujących się nieopodal. Zakładając, że nasze dywany mają ten sam kształt, dobrze będzie ustawić je w odmiennej orientacji tzn. jeden w horyzontalnej, a drugi w pionowej.