Dywan niczym obraz – odmień swoje wnętrze z nutką artyzmu

Wnętrze mieszkania można urządzić na różne sposoby, często jednak jest ono niekompletne. Dopiero po tym, jak zdecydujemy się na aranżację podłogi mamy kompletny obraz. Warto bowiem pamiętać, że rolą dywanu jest nie tylko ochrona podłogi przed zniszczeniem.

Które warianty dywanów są warte naszej uwagi?

Współczesne trendy stanowią nie tylko tło dla mebli znajdujących się w danym pomieszczeniu. Coraz częściej grają pierwsze skrzypce i przy tym determinują kolorystykę i ogólny charakter wnętrza. Można wręcz pokusić się o tezę, że produkowane aktualnie dywany konfundują nasze zmysły niebanalną estetyką. Mówi się nawet, że bywają dywany jak obrazy. Nie jest to przesada i im też poświęcimy nieco miejsca w dalszej części tekstu. Śmiało, można postawić tezę, iż dywany na przestrzeni lat mocno się zmieniły, Coraz częściej to designerskie produkty, które mogą być ozdoba nie tylko podłogi, lecz również i ścian. Co więcej, wypada również nadmienić to, iż dywany są projektowane coraz śmielej nie tylko przez designerów, lecz również i przez projektantów mody!

Dobrze prezentujący się dywan nie musi być dziś wyłącznie funkcjonalnym przedmiotem, bo mogą one też ocieplać wnętrza i je wygłuszać. Na tym nie koniec ich roli, ponieważ coraz częściej prezentują się one atrakcyjnie wizualnie. Niekoniecznie dywany są obecnie jedynie tłem aranżacji. Można rzec, że staje się wręcz przeciwnie, ponieważ na wielu z nich dominują interesujące i atrakcyjne wizualnie motywy.

Nowoczesne dywany jak obrazy

Coraz częściej można się spotkać z postrzeganiem dywanów jako niezamalowane płótno. Stąd też zostają na nie implementowane najróżniejsze artystyczne wizje. Za sprawą tego rodzaju kreacji jesteśmy w stanie przeobrazić każdy salon i do tego nadać mu charakteru, szyku i artystycznego sznytu. Nierzadko takie dywany z racji ponad przeciętniej prezencji stają się wyróżniającym się elementem przestrzeni.

Sięgając po niniejszy typ, warto sobie zapamiętać, aby komponował on się z wyglądem naszego salonu. W równym stopniu dotyczy to stylu, jak i kolorystyki. Inspirowane sztuką dywany nie muszą być dedykowane wyłącznie koneserom. Można je bowiem włączyć do aranżacji nowoczesnego wnętrza. Szczególnie zaleca się je wstawić tam, gdzie przeważają stonowane kolory i proste formy. Dywan wyróżniający się ciekawym motywem artystycznym wybornie przełamie taką aranżację, a przy okazji nada jej świeżości i nowego charakteru. Decydując się na ten konkretny styl dywanu, warto pamiętać, aby w ich otoczeniu znajdowało się stonowane sąsiedztwo innych przedmiotów. Zatem barwne dodatki nie są pożądane w ich pobliżu. Wynika to z faktu, że dywan tego typu przestanie być dominantem aranżacji.