Sprawdź jak dopasować dywan do danego pomieszczenia

Wykorzystując dywan, bardzo fajnie jesteśmy w stanie uatrakcyjnić swój salon. Oczywiście, by tak się stało, należy koniecznie starannie dobrać ten element wyposażenia. Mamy nas rynku szereg odmian dywanów i tym samym osoby nieposiadające własnej wizji aranżacji mogą mieć niemały zawrót głowy. Dlatego też mając niniejszy fakt na uwadze, warto pochylić się nad naszym małym poradnikiem. W jego dalszej części nie tylko wskażemy jaki dywan wybrać, ale też podpowiemy, w jakim miejscu dane rozwiązanie wstawić.

Za sprawą wybranego w przemyślany sposób dywanu jesteśmy w stanie nakreślić podział pomieszczeń. W ten sposób mamy możliwość wydzielenia miejsc do pracy, odpoczynku i tym podobne. W ten sposób w aranżacji naszego wnętrza domu zapanuje ład i harmonia. Warto zatem się po kolei przyjrzeć poszczególnym pomieszczeniom nas własne oczy przekonać, gdzie jaki dywan wybrać.

Salon i jadalnia

Jest to zazwyczaj najbardziej reprezentacyjna i tym samym wyeksponowana przestrzeń. Mając zatem ten fakt na uwadze w tych pomieszczeniach, musimy stosować odporne na plamy rozwiania, które jednocześnie dobrze się prezentują. Tutaj nie można więc pójść na żaden kompromis i warto podążać za swoim gustem.

Miejsce do snu

Sypialnia jest miejscem, gdzie dywan powinien dawać uczucie ciepła i komfortu. Stąd też warto zdecydować się na model miękki i puszysty. Niezwykle popularnym wyborem w ostatnim czasie są dywany shaggy, czyli te posiadające długi włos. Innym wyborem są dywany przygotowane z akrylu, wełny czy też dywany heatsetowe.

Pokój dla dzieci

W pomieszczeniu, gdzie najczęściej przesiadują nasze pociechy, powinniśmy przede wszystkim postawić na to, aby znajdujący się tam dywan był odporny na plamy i przy tym miękki. Przy okazji warto zatroszczyć się o to, aby w pokoju dziecięcym dominowała radosna atmosfera. Zatem i dywan powinien współgrać z tą przestrzenią, co skutkuje wyborem jasnych i żywych barw. W końcu nasze dzieciaki bardzo chętnie bawią się właśnie na podłodze.

Przedpokój

W tym przypadku mamy do czynienia z przestrzenią, która jest niezwykle intensywnie użytkowana. Z powyższych względów warto postarać się o dywan do przedpokoju podatny na łatwość w czyszczeniu i ponadprzeciętną wytrzymałość. Optymalnym wyborom z powyższych względów są zatem rozwiązania z niskim runem. Szczególnie godne polecenia są dywany wełniane, heatsetowe i polipropylenowe. W kwestii kolorystyki to w przedpokoju najlepszym wyborem będzie melanżowa i ciemniejsza barwa dywanu. Ciekawym wyborem do przedpokoju są też chodniki.

Kuchnia i pozostałe pomieszczenia

W kontekście kuchni, jak i też innych niewymienionych dotąd pomieszczeń nie jest łatwo wybrać pasujący nam dywan. Kuchnia nie jest bowiem przestrzenią, gdzie warto dopowiadać do blichtru. W zupełności można tam położyć dywanik lub chodniczek, który uwypukli kolorystykę tej przestrzeni. Na rynku mamy całą paletę barw, co wpływa na możliwość dostosowania ich do każdego wnętrza.