Podpowiadamy, w jaki sposób wyprać dywany z długim włosem

Każde wnętrze wiele zyskuje, jeśli znajduje się w nim dywan. Tego rodzaju elementów wyposażenia jest kilka rodzajów, a w ostatnim czasie popularna stała się odmiana z długim włosiem. Nie powinno to jakoś dziwić, szczególnie że nadaje się ona do ocieplenia dosłownie i w przenośni danej przestrzeni. Co więcej, możemy z pomocą takiego dywanu wyciszyć wnętrze. Nie można oczywiście zapomnieć tego, że wspomniany rodzaj dywanu gwarantuje fantastyczne wrażenia przy stąpaniu po nim. Mając ów rodzaj dywanu, warto pamiętać, aby utrzymać go stale w czystości i porządku. Jedynie w takim przypadku utrzyma on swoje największe atuty i przy okazji będzie nam służyć przez naprawdę długi czas. Dlatego też w dalszej części tekstu pokażemy jak prac dywany z długim włosem.

Regularne czyszczenie i odkurzanie to podstawa!

Nim przystąpimy do prania naszego dywanu, musimy też pamiętać, aby go regularnie odkurzać i pielęgnować na inne sposoby. To bardzo ważne, ponieważ w długim włosiu bardzo łatwo zalega się kurz, okruchy czy też inne zabrudzenia. Tym samym niezwykle istotne jest zadbanie o to, aby nasz dywan był systematycznie odkurzany. Najlepiej niniejszą czynność wykonywać 2 razy na przestrzeni tygodnia. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze szczotkowanie go lub też zakup odkurzacza z tzw. turboszczotką.

Jak prac dywany z długim włosem?

Mając w swoim mieszkaniu dywan z odznaczający się długim włosiem, powinniśmy pamiętać, aby go prać raz na jakiś czas. Częstotliwość tej czynności to minimum raz do roku i zależna jest ona od intensywności użytkowania, ale również koloru samego dywanu. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że częstszego mycia wymagać będą jaśniejsze dywany. Do tego częstotliwość prania może wzrosnąć, jeśli wśród domowników mamy alergików. Z całą pewnością dywany z dłuższym włosiem nie powinno się prać w pralce. Chodzi o to, że długie i gęste runo będzie schnąć w ten sposób dłużej. Jest to niestety prosta droga do tego, aby rozwinęła się na dywanie pleśń. W dodatku pranie na sucho również nie jest w tym przypadku dobrym wyborem. W tej sytuacji żaden preparat nie ma szans na to, aby dotrzeć w głąb splotu. Pojawia się więc kwestia tego, jak prac dywany z długim włosem w warunkach domowych?

Zdecydowanie godny polecenia jest za to odkurzacz piorący. Sprzęt ten do rozpuszczania zabrudzeń wytwarza pianę, którą rozprowadza się po powierzchni dywanu. Najlepszy przy długim włosiu będzie odkurzacz charakteryzujący się wysokim podciśnieniem ssącym. Mamy nadzieję, że już każdy wie jak podchodzić do czyszczenia i prania dywanów z długim włosem. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie każdy dysponuje odkurzaczem piorącym i w takiej sytuacji można skorzystać z profesjonalnych firm czyszczących.