Jak prać dywany karcherem

Dywany od dawien dawna domowi dodają wspaniałego wyglądu. Nie tylko sprawiają, że mieszkanie wygląda schludnie i atrakcyjnie, ale także amortyzują hałasy i utrzymują ciepło. Jednakże aby dywany spełniały te zadania muszą być utrzymywane w czystości. Pranie dywanów w tradycyjny sposób sprawia, że dywany wymagają dłuższego czasu schnięcia. Nawet kilka dni. Dlatego najlepiej i najszybciej dywany wyczyścimy przy pomocy specjalnych odkurzaczy, które mogą wysuszyć dywan w ciągu kilku godzin.

Unikalna technologia karchera

Odkurzacze to urządzenia, które w funkcji pompy powietrza wytwarzają częściowe podciśnienie, dzięki czemu kurz i brud z dywanu są odsysane i gromadzone w worku na kurz. Ludzie chętnie kupują odkurzacze do prania, ponieważ maszyny te są nie tylko skuteczne w usuwaniu brudu i kurzu ale skutecznie poprawiają warunki higieniczne otoczenia, w którym są stosowane.

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele producentów odkurzaczy piorących Karcher zajmuje szczególne miejsce. Odkurzacze Karcher wykorzystują innowacyjną technologię filtrowania, która zapewnia optymalne rozwiązania w różnych zastosowaniach.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy Karcher. Między innymi do czyszczenia na mokro i na sucho Każdy z tych odkurzaczy został specjalnie opracowany do wykonywania określonych rodzajów zadań związanych z czyszczeniem. Dlatego należy go dokładnie sprawdzić co kupujemy aby wiedzieć jak prać dywany karcherem.

Kupując taki odkurzacz, należy wybrać model biorąc pod uwagę jego przeznaczenie.

Jak prać dywany karcherem? Zabieramy się za pranie karcherem

Zdecydowanie przed praniem dywan należy oczyścić z drobnych, zalegających resztek. Unikniemy w ten sposób „rozmazywania” niepotrzebnego brudu, w celu osiągnięcia najlepszego efektu. Można to zrobić zwykłym odkurzaczem albo jeżeli znajdziemy trzepak można dywan wytrzepać na trzepaku. Dokładne oczyszczenie dywanu zapobiegnie zniszczenie runa dywanowego. Odkurzacz Karcher jest bardzo prosty w obsłudze. Jak prać dywany karcherem? Po podłączeniu do odkurzacza węża do brudnej wody i węża zraszacza możemy rozpocząć pranie. W odkurzaczach do prania dywanów wykorzystuje się przeważnie zaledwie dwa przyciski. Włączające ssanie brudnej wody i pompy podającej chemię. Następnie nakładamy środek czyszczący i jednocześnie usuwamy brud z powierzchni dywanu (pranie ekstrakcyjne). Kolejną czynnością jest spłukanie samą wodą czyszczonej powierzchni. Do prania należy używać wody o odpowiedniej temperaturze (temp. podaje producent ). Należy pamiętać aby zastosować odpowiednie proporcje środka chemicznego (w opisie od producenta). Pozostałości plam należy czyścic do skutku. Płukanie chemii z dywanu dokonuje się przy użyciu czystej wody.