Czy można łączyć dwa dywany w jednym pomieszczeniu?

Standardem we współczesnych mieszkaniach jest fakt, że najważniejszym pomieszczeniem jest tam salon. Staramy się zatem, aby zawsze prezentował się on należycie. Jednym z łatwiejszych sposobów na nadanie temu pomieszczeniu odpowiedniego wyrazu jest położenie tam dywanu. Zakładając, że przestrzeń podłogowa jest w tym pomieszczeniu spora, to nie musimy tam kłaść jednego dużego dywanu, a zamiast tego lepiej wybrać dwa. W taki oto sposób nie wytworzymy wrażenie ciężkości. Jak połączyć dwa dywany? To pytanie, które będzie motywem przewodnim dalszej części tekstu.

Podstawowe reguły rządzące fuzją dwóch dywanów

Chcąc położyć dwa dywany w swoim salonie, warto sobie już na starcie wpoić jedną niezwykle ważną regułę. Chodzi mianowicie o to, że to nasze dywany muszą stanowić punkt wyjściowy do komponowania reszty wnętrza. W przypadku sięgnięcia po dwa dywany nasz salon z powodzeniem jesteśmy w stanie podzielić na część dedykowaną spotkaniom o towarzyskim charakterze oraz tą przeznaczoną do relaksu. Mając już w głowie rozplanowane to, gdzie położymy swoje dywany i mniej więcej wiemy, jak będą one duże, to powinniśmy pomyśleć o ich kolorystyce. Design dywanów każdorazowo powinien wpasowywać się w kolorystykę ścian i reszty wyposażenia.

Sprawdzamy jak rozmieścić dywany w salonie?

Tak jak to już zostało wspomniane bardzo ważne przy dwóch dywanach, jest ich umiejętne rozlokowanie. Kolejnym aspektem jest to, iż dywany to również ważny czynnik dekoracyjny. Warto postarać się, aby znajdowały se one nieopodal sofy lub stolika kawowego. W takim przypadku staną się one ważną częścią przestrzeni, w której spędzamy więcej czasu. Stawiając dywany nieopodal łóżka i ogólnego przemyślanego rozlokowania ich będziemy mogli po salonie chadzać na boso.

Jak połączyć dwa dywany i nie popełniać przy tym żadnych błędów?

Zdecydowanie czymś, co nie powinniśmy robić w kontekście fuzji dywanów to umieszczenie ich tuż obok siebie. Ten typ lokowania ich bardzo łatwo prowadzi do wizualnego chaosu. Nie warto też używać takich samych dywanów, bo będą one prezentować się niczym przecięta wykładzina. Osiągniemy tym samym wrażenie, że zabrakło nam dywanu na całą powierzchnię. Na podobnej zasadzie nie stosujmy też zbliżonych do siebie motywów.

Na podstawie tez z niniejszego tekstu widać jak na dłoni, że połączenie w salonie dwóch dywanów może się udać! Nie tylko w ten sposób urozmaicimy dną przestrzeń, ale i sprawniej ją zorganizujemy. Za sprawą powyższych sugestii osiągnięcie zamierzonego celu wcale nie będzie trudne. Tym samym uzyskamy oryginalną przestrzeń w prosty sposób. Zatem do dzieła!